Silver Point

Poznań – atrakcje turystyczne

Poznań to jedno z najstarszych miast w Polsce, którego bogata historia oraz fascynujące tradycje powinny zachęcić każdego do wycieczki. Można tu znaleźć zarówno atrakcje dla starszych, jak na przykład świetną ofertę gastronomiczną czy fascynujące obiekty architektury, ale także dla najmłodszych, czyli Ogród Zoologicznych czy interaktywne wystawy w okolicznych muzeach. Planując dłuższy wyjazd warto znaleźć wygodny i dogodnie położony apartament w Poznaniu na wynajem, jak na przykład obiekty naszej firmy.

Brama Poznania ICHOT

Jednym z najciekawszych obiektów w mieście jest Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Jego zadaniem jest zaprezentowanie historii tego obszaru oraz początków Państwa Polskiego w tym rejonie. W tym celu zostało stworzone interaktywne muzeum, które dostarcza odwiedzającym mnóstwo doznań audio-wizualnych. Jego wystawa została przygotowana w taki sposób, aby nawet najmłodsze dzieci doskonale bawiły się podczas wycieczki.

Zwiedzając ten obiekt można dowiedzieć się fascynujących informacji na temat Wyspy Katedralnej, której początki sięgają wczesnego średniowiecza, ale także lepiej poznać pierwszych możnowładców naszego kraju. Budynek zachwyca nowoczesną architekturą, która została przemyślanie wkomponowana w brzeg Cybiny. Posiada on kładkę, która biegnie nad rzeką i prowadzi aż do Śluzy Katedralnej znajdującej się po jej drugiej stronie.

Rogalowe Muzeum Poznania

Osoby decydujące się na apartament w Poznaniu powinny zapoznać się z ofertą przygotowaną przez obiekt, który dba o podtrzymywanie okolicznych tradycji i kultury. Mowa o Rogalowym Muzeum, w którym można nie tylko zobaczyć, ale także wziąć udział w przygotowywaniu Rogali Świętomarcińskich. Zatrudnieni prelegenci poprowadzą interesujące warsztaty, podczas których przybliżą odwiedzającym historię miasta, jego symbole czy charakterystyczną gwarę.

Stary rynek

Odwiedzając stolicę Wielkopolski nie można zapomnieć o pięknym Starym Rynku, który stanowi centralne miejsce miasta od 1253 roku. Jest on pokaźnych rozmiarów placem (jednym z największych w Europie), z którego odchodzą uliczki. W jego centrum znajduje się bogato zdobiony ratusz z parą charakterystycznych koziołków, które zderzają się rogami w południe, a także wieloma innymi budynkami o przeznaczeniu usługowym, administracyjnym czy kulturowym.

Planując wycieczkę, warto zadbać o to, by oferowane przez firmę apartamenty do wynajęcia w Poznaniu znajdowały się w pobliżu tego wyjątkowego zespołu architektonicznego. Nasze lokale mieszczą się w dzielnicy Wilda, która graniczy z osiedlem Stare Miasto, w granicach którego zlokalizowany jest Stary Rynek. Zwiedzający mogą dotrzeć tam spacerem, bądź też korzystając ze znajdujących się w pobliżu tras tramwajowych.

Apartamenty Silver Point

Pamiątkowa 2
61-001 Poznań

534-846-424

Wizytówka firmy Mapa dojazdu Zarezerwuj apartament
Stronę odwiedziło 1 gości.
Silver Point Poznańnoclegi Poznańnoclegi Silver PointPoznań nocleginoclegi